TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
HONDA Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
HONDA 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
HONDA Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
HONDA Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
HONDA Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
HONDA 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
HONDA Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
HONDA 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
HONDA Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
HONDA Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
HONDA Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
HONDA Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
kaza SELECT 2011 geri corolla +2011 yakıt +corolla dergi DUAL barcelona resimleri toyota yeni renault renault% dizel çağırma karşılaştırma auris test lastik araba yaris triger test%

HONDA

3 posters
YazarMesaj
orheen
General
General
orheen

HONDA Empty
MesajKonu: HONDA   HONDA Icon_minitimeC.tesi 21 Şub. - 14:27

Hondaları buradan genel değerlendirebiliriz HONDA 36943
https://yaris.yetkin-forum.com
seralto
Çavuş
Çavuş
seralto

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimeCuma 1 Nis. - 8:13

Hond Jazz

Arkadaşlar selamlar,

Ciddi anlamda niyetine girdim bu yıl benim Yaris'i Yeni Jazz ile yeniliyorum. Honda Jazz'ın yaris gibi olumlu imajı (nette neredeyse olumsuz yorum yok), fazlasıyla tatmin edici donanımı (özellikle Fun donanımda-8 airbag, ESP, panaromik cam tavan, hız sabitleyici, dijital klima, far sensörü, yağmur sensörü vs. vs.) ve bizimkilere yakın yakıt tüketimi beni bu karara sevk etti. Eninde sonunda daha büyük bagajlı ve daha güvenli bir araç alacaktım zaten, ama C segmentindeki arabalar da ya çok pahalı (üst donanımlı ve az tüketeni) ya da yakıt tüketimi kötü. ama Jazz bu anlamda epey başarılı görünüyor, oldukça pratik iç tasarımı da çok hoş. Ee ne de olsa Japon işi. Bakalım Fun donanımda uygun bir düz vites arıyorum yavaş yavaş, ama tok alıcıyım tabii ki, zamanım var ve Yaris'imden de halen çok memnunum.

sizlerle paylaşmak istedim.

Jazz hakkında yorumlarınızı duymak isterim.
Teşekkürler
guardiola
General
General
guardiola

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimeCuma 1 Nis. - 12:39

jazz da güzel ama yaris'ten sonra jazz..??

segment büyütmeyi düşünün derim..

kolay gelsin.. okeydir
seralto
Çavuş
Çavuş
seralto

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimePtsi 4 Nis. - 11:00

Guardiola,

Sınıf büyütme önerin yerinde ama sence şu sorumun cevabı var mı (ben de bir süredir düşünüyorum)? Bu tarz donanıma sahip olan, fiyatı 30 bin TL civarı olan ve en önemlisi yakıt tüketimi Yaris'ten sonra beni üzmeyecek olan başka bir araç var mı acaba? Ciddi anlamada araştırıyorum ama yok. üst sınıfta az yakan arabalar dizeller, onların da donanımlıları aşırı pahalı. Hele, marka olarak da Toyota, Honda, VW gibi kaliteli markalardan uzaklaşmak istemeyince seçenek iyice düşüyor. 1.6 donanımlı ve benzinli araba alıp da İstanbul'da bir de tüple uğraşmak da maalesef pek işime gelmiyor.

Jazz'ın i-shift'ini test ettim ben beğendim, vites geçişleri filan hiç abartıldığı gibi değil ve motorun tepkisi de hoşuma gitti. Bakalım ne olacak?
guardiola
General
General
guardiola

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimeÇarş. 6 Nis. - 9:12

yani işte bu noktada birini tercih etmek durumunda kalıyor insan..

ve öncelikler devreye giriyor..anladığım kadarıyla senin 1. önceliğin tüketim..

toyota urban cruiser'a baktın mı?? bu aralar görüyorum bir kaç tane..hoş araba..

üst segment değil ama tüketim değerleri ve donanımı iyi diye biliyorum..

fiyatı 40 civarıydı sanırsam..

seralto
Çavuş
Çavuş
seralto

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimePerş. 7 Nis. - 6:39

Guardiola günaydın,

urban cruiser'a da baktım ama onun üç yıldız almış olması güvenlik açısından çok düşündürücü ve bazı Avrupa kaynaklı incelemelerde yerin dibine sokulduğunu da görmüştüm. Tipi bence de çok hoş ama... Belki Verso S ve Yeni Yaris beklenebilir ama bunların donanımlısının da 40 bini rahatça aşacağını hissediyorum. Dün Auris'e baktım, comfort extra paketine, cruise control yok, MM vites, dizel, araç 47 küsür idi ve ilginç gelebilir ama Auris'in bagajı bile Jazz'dan küçük, dün bizzat şahit oldum. Toyota sevdiğim ve güvendiğim bir marka, burada Honda'yı övmek gibi bir niyetim yok ama (gerçi övünebilir de forumumuz o anlamda gayet medeni) Jazz gerçekten çok ciddi bir seçenek ve Honda'nın da birçok yönden Toyota'dan geri kalır olduğunu düşünmüyorum.

Yakıt tüketimi, çok önemli, hele Yaris'ten sonra ortalama yakan bir araç bile çok üzecektir bizleri, sonuçta o paralara C segmentte 1.6 benznli araç da alınabilir ama o vakit LPG taktırmak gerekecektir, bense İstanbul'da hiç uğraşmak istemiyorum o işle.

Bir de JAzz 8 hava yastığı ve "benim" diyen birçok arabanın bile sahip olmadığı standart ESP'si ile ön plana çıkıyor. Kullanıcı arkadaşlarım da var birkaç tane ve gerçekten memnunlar arabalarından bizler gibi. Ama şu anda sorun aracın fiyatı biraz yüksek, zaten yeni siparişlerde de ciddi sıkıntı varmış.

Görüş ve önerilerinizi duymak isterim gerçekten, çünkü tahmin edebileceğiniz üzere aklım oldukça karışık...

Hoşçakalın.
seralto
Çavuş
Çavuş
seralto

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimePerş. 7 Nis. - 7:00

Guardiola günaydın,

urban cruiser'a da baktım ama onun üç yıldız almış olması güvenlik açısından çok düşündürücü ve bazı Avrupa kaynaklı incelemelerde yerin dibine sokulduğunu da görmüştüm. Tipi bence de çok hoş ama... Belki Verso S ve Yeni Yaris beklenebilir ama bunların donanımlısının da 40 bini rahatça aşacağını hissediyorum. Dün Auris'e baktım, comfort extra paketine, cruise control yok, MM vites, dizel, araç 47 küsür idi ve ilginç gelebilir ama Auris'in bagajı bile Jazz'dan küçük, dün bizzat şahit oldum. Toyota sevdiğim ve güvendiğim bir marka, burada Honda'yı övmek gibi bir niyetim yok ama (gerçi övünebilir de forumumuz o anlamda gayet medeni) Jazz gerçekten çok ciddi bir seçenek ve Honda'nın da birçok yönden Toyota'dan geri kalır olduğunu düşünmüyorum.

Yakıt tüketimi, çok önemli, hele Yaris'ten sonra ortalama yakan bir araç bile çok üzecektir bizleri, sonuçta o paralara C segmentte 1.6 benznli araç da alınabilir ama o vakit LPG taktırmak gerekecektir, bense İstanbul'da hiç uğraşmak istemiyorum o işle.

Bir de JAzz 8 hava yastığı ve "benim" diyen birçok arabanın bile sahip olmadığı standart ESP'si ile ön plana çıkıyor. Kullanıcı arkadaşlarım da var birkaç tane ve gerçekten memnunlar arabalarından bizler gibi. Ama şu anda sorun aracın fiyatı biraz yüksek, zaten yeni siparişlerde de ciddi sıkıntı varmış.

Görüş ve önerilerinizi duymak isterim gerçekten, çünkü tahmin edebileceğiniz üzere aklım oldukça karışık...

Hoşçakalın.
guardiola
General
General
guardiola

HONDA Empty
MesajKonu: Geri: HONDA   HONDA Icon_minitimeCuma 8 Nis. - 18:38

bu sınıfta esp'yi standart sunan bir tek jazz var zaten..

ibiza'da opsiyonel..ona baktınız ibiza da güzel araba..

HONDA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2010 Honda CR-V
» Honda Civic TYPE-S
» Yeni Honda City!!!
» Honda Civic Hatchback’e Yeni Motor
» Honda, Türkiye’nin oylarıyla 3 sınıfta en beğenilen oldu