TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
yaris resimleri karşılaştırma corolla DUAL triger yeni test dizel +2011 SELECT renault% toyota +corolla test% lastik kaza geri dergi çağırma auris 2011 barcelona yakıt araba renault

VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)

5 posters
YazarMesaj
guardiola
General
General
guardiola

VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Empty
MesajKonu: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeCuma 13 Ağus. - 18:29

bu hafta başında antalya'ya gittik ve bir golf kiraladık..

uzun zamandır merak ettiğim tsi-dsg kombinasyonunu deneme şansım oldu..aracı 3 günlüğüne

kiraladık..beyaz, comfortline donanımlıydı golfümüz..

tsi motor gerçekten övüldüğü kadar var..çok canlı, düşük devir sıkıntısı yok denebilir..ayağınızın

altında gücü gerçekten hissettiriyor..ee tabi güç derken bizim 87 beygirlik tavşanla kıyaslıyoruz.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_razz

dsg çok konforlu..parkeli yollarda o meşhur sesi de duymuş oldum..resmen tıkırdıyor şanzıman..

hatta şıkırdıyor.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_biggrin manuel modda kullanımı pek zahmetli oluyor..7 vites, bitmek bilmiyor..

S modu harikulade..kulakçıklarla oynamak da pek bir zevkli..

araba konforlu ancak beklediğimden fazla ses alıyor..çok övülüyordu sessizliği ama yol sesi

rahatsız ediyor..ya da ben büyük bi beklenti içine girmişim.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_tongue

son olarak yakıt tüketimi makul denebilir..denebilir?? sanırım.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_razz

10.8 lt gibi bir ortalama yakaladık..genel olarak hem yolcu hem de bagaj kısmı full'du.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_smile

zaman zaman da sıkıştırdık tabi arabayı..deneme amaçlı.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_cool

paylaşayım istedim.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 213847
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeCuma 13 Ağus. - 18:33

ha bir de çok hoşuma giden bir özellik mevcut idi..akıllı aydınlatma sistemi..

(tam adını bilmiyorum, sanırım böyleydi VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 180924 )

gerçekten güzel bişey..direksiyonu çevirdiğiniz taraftaki sis farı yanarak o tarafı

aydınlatıyor..
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeCuma 13 Ağus. - 18:58

Guardiola teşekkürler, golfü çok güzel anlatmışsın yarisle hiçbir özelliği karşılaştırılamaz tabi VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_biggrin
https://yaris.yetkin-forum.com
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 14 Ağus. - 6:53

özellikle tüketim.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 847571

bu arada golf 1.4 tsi dsg comfortline'ın fiyatı 53.700 tl olmuş..

yuhh diyorum.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 461333

polo tdi dsg de 41.600 tl.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_eek

doğuş çıldırmış olmalı..ya da bu paraları veren insanlar..
kir-pi
Albay
Albay
kir-pi

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 14 Ağus. - 13:11

guardiola demiş ki:

Das Auto, olsun o kadarcık VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_biggrin
http://www.filmstop.com
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 14 Ağus. - 17:17

Das Auto'luktan çıkmış bu abi..

Das Euro olmuş.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_tongue
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 14 Ağus. - 17:53

kir-pi demiş ki:
guardiola demiş ki:

Das Auto, olsun o kadarcık VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_biggrin

iyiki halk arabası VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 434875
muratmatem
Teğmen
Teğmen
muratmatem

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeC.tesi 21 Ağus. - 22:21

merhaba passat 1.4 tsi manuel şanzıman kullandım, başarılı bir motor, servis fiyatlarını sordum vw-audi ortaklığı serviste de devam etmekteymiş. Smile ancak dsg şanzıman arızası doğuşa düşen birine nasıl bir "das auto" yapar merak ediyorum, Laughing
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimePaz 22 Ağus. - 23:04

Dogusun forumlarda cok hikayelerini okudugumdan sanirin dogusa düsecegine git ... Gibi bir düsünce hakim piyasada
mersinli
Er
Er

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimePtsi 23 Ağus. - 8:34

Yakit tuketimi cok fazla geldi bana. Yani kac beygirdi bu Golf 1.4 TSI, DSG? Surekli otomatik modda mi kullandiniz, yoksa siz mi degistirdiniz vitesi surekli?
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeSalı 24 Ağus. - 13:18

mersinli demiş ki:
Yakit tuketimi cok fazla geldi bana. Yani kac beygirdi bu Golf 1.4 TSI, DSG? Surekli otomatik modda mi kullandiniz, yoksa siz mi degistirdiniz vitesi surekli?

122 hp..

neredeyse sürekli D'de kullandım..bir kaç kez deneme amaçlı manuel mod'da kullandım..

biraz da agresif kullandığımı belirtmem gerek sanırım.. Rolling Eyes

normal bir kullanımla 9.0 - 9.5 lt olur tüketim..
mersinli
Er
Er

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeSalı 24 Ağus. - 13:42

Yakit konusunda cok hassaslastim bu aralar. O kadar ki daha 7000 km.deki 2010 model Chevrolet Cruze'umu bu sebeple satacaktim. Yani cok yakiyor diye. Arac 113 hp 6 vites ve tam otomatik.

Ama soyle bir arastirinca gercekten benzinli araclar olarak cok iyi iki arac secmisim. Neden derseniz benim cok yakiyor dedigim cruze 100 km. de 9.3 lt yakiyor. 60 lt deposu var ve 1 depo ile 600 km.den fazla yol demek.

Yaris ise bu km'yi 41 lt benzin ile yapiyor.

Simdi Cruze'u satip ayni segmentte dizel bir arac almak istesem araci sattigim rakama min. +20.000 - 25000 TL gibi bir para eklemem gerekiyor.

Alacagim en uygun dizel ise sehir ici 7 lt mazot yakar. Yani simdi dusunuyorumda. Degmez daha yeni aldigim araci satip onca para ekleyip dizel almaya.

Bilgi icin gercekten cok tesekkur ederim. Aracimi satmaktan vazgectim. Very Happy
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeSalı 24 Ağus. - 13:49

rica ederim..bence de bu şartlarda pek makul değil..

9.3 lt ortalama tutturabiliyorsanız harika..12 - 13 lt gibi rakamlar duyuyorum otomatik cruze

kullanıcılarından..
mersinli
Er
Er

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeSalı 24 Ağus. - 14:05

Surekli D modda degil manuel kullaniyorum. Vites degisimlerini kendim yapiyorum 9.3 lt suan ortalamam. Cok sukur aldigimdan beri hic 11'i gormedim. Max. gordugum 10,5 ortalama idi. O da 4000 - 5000 km.den sonra daha da dustu.

Ya sonucta tabi malzeme kalitesi vs VW ile kiyaslanmaz ama yine de totalde +20-25000 TL gibi rakamlari da 105 hp 1.6 TDI Golf'e vermek mantikli gelmiyor.

57000 TL'ye Golf mu alinir deyip biraz daha citayi yukseltip Bmw 3.20d bakiyorum o zaman 80.000 TL'ye cikiyorum. Turkiye paketi deniliyor. Bos araba.Cruise control bile yok. Paket ekliyorsun 100.000 TL oluyor.

Yok bence en iyisi alinmis olanla yetinmek Smile Isin icinden cikamadim.

Kriterlerim sunlardi: Genis ic mekan,dizel motor, otomatik vites,mumkunse yuksek beygir ve az yakit tuketimi.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeSalı 24 Ağus. - 15:03

gayet güzel bir değer.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 457255

aslında illa dizel otomatik istiyorsanız 48 - 49 bin liraya leon tdi 105 hp DSG var..

hem de golf'le aynı platformu paylaşıyor..biraz yüzü eskidi o kadar.. VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) 180924
mersinli
Er
Er

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeÇarş. 25 Ağus. - 5:38

Seat aklima hic gelmemisti. Ama Leon goruntu olarakta cok guzel bir arac. Inceleyecegim bugun detayli olarak. Neden tum dizeller 105 hp onu da anlamiyorum ya.

Bakalim ikinci eli nasil. Bir kez risk aldik 2.ye niyetim yok Smile
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)   VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :) Icon_minitimeÇarş. 25 Ağus. - 8:31

bu yeni motoru aslında vw grubunun..

90 hp'lik vardı..onu hala polo ve ibiza'da kullanıyor..

VW Golf 1.4 Tsi DSG Deneyimim :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni Golf GTI
» 2010 Volkswagen Golf Fiyatları
» Volkswagen Golf & Yeni Opel Astra Karşılaştırma
» Avensis Insignia Accord Golf 407 C5 leri Karşılaştırdım