TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
çağırma yaris renault resimleri corolla test yeni DUAL kaza dergi dizel toyota test% renault% araba 2011 +corolla geri yakıt auris lastik triger barcelona +2011 SELECT karşılaştırma

Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı

3 posters
YazarMesaj
orheen.
General
General
orheen.

Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Empty
MesajKonu: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 14:48

Okan Üniversitesi'nde kurulan 'Ulaşım Sistemleri ve Akıllı Araç Teknolojileri' Araştırma Merkezi, Prof Dr. Nejat Tuncay ve Ohio State Üniversitesi'nden Prof Dr. Ümit Özgüner yönetiminde çalışmaya başladı. İlk araç Yonca Onuk Tersanesi'nden temin edildi

Kendi kendine gidebilen Türk üretimi otomobil için geri sayım başladı. Okan Üniversitesi bünyesinde oluşturulan Mekatronik Bölümü içinde oluşturulan özel bir birim, 8 ay sonra Türkiye'nin ilk, dünyanın ise sayılı akıllı otomobillerinden birini ortaya çıkarmak üzere yola çıktı.

F1 Pistine komşu üniversitenin Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof Dr. Nejat Tuncay ile yakın çalışma arkadaşı Ohio State Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ümit Özgüner'in yönetimindeki araştırma ekibinde, dört yüksek lisans öğrencisi, dört Yrd. Doç. Dr. görev alıyor.

İLK TEST F1 PİSTİNDE

Kendi kendine gidebilen akıllı araç ortaya çıktığında ilk test sürüşlerinin üniversitenin hemen yanındaki F1 Pisti'nde gerçekleştirilmesi için hazırlıklar da yapılıyor.

TEST ARACI ONUK'TAN

Proje için henüz tam bir bütçenin oluşturulmadığını söyleyen Dekan Prof. Dr Tuncay, 'Bu tür projeler için ABD'de ayrılan bütçe birkaç milyon doları buluyor' bilgisini veriyor. Profesör daha sonra şu bilgileri verdi: 'Projeye destek olarak Yonca Onuk Tersanesi yöneticisi Dr. Mühendis Ekber Onuk'dan bir arazi aracı temin edildi. İlk deneyler bu araç üzerinde yapılacak. Bu aracın akü beslemesiyle elektrik makinesi ile sürülmesi için

MEKATRO/TOFAS elektrikli araç birikiminden yararlanacağız.

Ayrıca TÜBITAK'a destek için başvuracağız. Ayrıca Tuzla Belediyesi ile akıllı ulaşım sistemleriyle

ilgili görüşmeler yapıyoruz.'

MINDSET TARTIŞMASI ...

Türkiye'nin yeni bir otomobil markası geliştirip, geliştirmeyeceği tartışılıyor. Bu tartışmaların ortasında İsviçre'den gelen Murat Günak imzalı Mindset'in geleceği yer alıyor? Bazılarının dediği gibi 'Tarzan'ca bir yaklaşımla mı son bulacak? Ya da cesur bir yatırımcı bu işe inanarak, yola devam mı edecek?

Her ikisi de olabilir. Cep telefonunu Koç ve Sabancı Holding'in reddettiği ve üçüncü teklifin geldiği Çukurova Grubu'yla anlaşma yapıldığı çok anlatılan bir başarı öyküsüdür. Bugün Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Turkcell böyle doğmuştur.

Mindset ya da bu sayfgada okuduğunuz akıllı araç projesi. Bunlardan biri bile olabilir. Bugünden kestiremeyiz ama, 1971 yılında İTÜ Elektrik Mühendisliğini bitirerek, ABD'ye giden Prof. Dr Ümit Özgüner'in Türkiye'de olması bence iyi haber.

Geçtiğmiz günlerde Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ile Rektör Prof. Dr. Sadık Kırbaş'ın konukları arasındaydım. Bu sırada üniversitenin Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nejat Tuncay hoca ile tanıştık. Nejat Hoca beni yanına alıp, okulun bir diğer hocası Prof Dr. Ümit Özgüner ile tanıştırdı.

Özgüner'in 2004 yılında Pentagon desteğiyle başlayan insansız akıllı araç DARPA projesine katıldığını ve 2007 yılında kurulan ve insanların giremediği bir ortamda yer alan araçlardan birinin geliştirilmesinede ön ayak olduğunu hatırlayınca, sözü bugüne getirdim.

Ümit Hoca, Türkiye'ye Okan Üniversitesi'nin konuğu olarak geldi. Okan Üniversitesi'nin kendisine sunduğu olanaklarla yeni projeler üzerine çalışmaya başladı.

3-5 yılda söz sahibi olabiliriz

Projenİn başına gelen Ohio State Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ümit Özgüner, akıllı otomobiller dalında uygun seçimler ve gerekli yatırımlar yapılır da iyi bir koordinasyon sağlanırsa 3-4 yıllık bir süre içerisinde dünya piyasasında teknolojik açıdan söz sahibi olabiliriz iddiasını taşıyor. Türkiye'de gereken bilgi birikimi bulunabilir veya uygun yönlendirmeler yapılabilir. AB, TÜBİTAK gibi yerlerden kaynak sağlanabilir.

Akıllı araca giden yolda gerekli teknolojik sistemlerin de kullanılacağına dikkat çeken Özgüner, 'Örneğin şu an üzerinde çalıştığımız sistemlerden biri olan kaza kaçınılmazsa en az phasarı nasıl alırım sorusuna cevap veren bir sistem geliştiriyoruz. İkinci bir çalışmamız ise yan yoldan gelen araç kırmızı ışıkta duracak mı sorusuna cevap arıyor.' açıklamasını yaptı.

Kaynak: AKŞAM
https://yaris.yetkin-forum.com
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 15:56

artificial intelligence olayı bu işler, beni aşar Very Happy
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 17:46

TT75 demiş ki:
artificial intelligence olayı bu işler, beni aşar Very Happy

Sana demiştim, zamanını verimli kullanmıyorsun diye Basketball
Kaç adet patentin var? Tesla'nın 700 Razz
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 17:56

bilimsel işlerle işim olmaz biliyorsun Razz
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 17:58

TT75 demiş ki:
bilimsel işlerle işim olmaz biliyorsun Razz

Bilimsel olmayanında ne kadar başarılısın? Kaç kere evlendin? Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı 917530 Razz
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:15

henuz evlenmedim hiç, ama tekliflere açığım Razz yoksa teklifin mi var Razz
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:36

Benim yok, ben sende niyet varmı onu merak ettim Razz
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:36

..

En son zeffirelli tarafından Çarş. 28 Ekim - 18:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:38

teklifin yoksa bana, niyetimi napcan Very Happy
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:39

zeffirelli demiş ki:
bu kadar hızla ve karşılıklı büyüyen bir aşk görmemiştim...
nasıl bi kelebeksin orheen.. ağzım açık kaldı valla:)

Zeff mutluluğumuzu Kıskanma da Razz
Öyle bilgim olsun, belki sana hatun bulucam ne biliyon flower
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:41

benim elim armut mu toplucak bu arada Razz hem sen şimdi sahibinden az kullanılmış 2. el bişiler bulursun Razz
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:44

TT75 demiş ki:
benim elim armut mu toplucak bu arada Razz hem sen şimdi sahibinden az kullanılmış 2. el bişiler bulursun Razz

Sen yarisi de az kullanılmış 2. el almadınmı. Nasıl memnun değilmisin? Bak tıkıt tıkır banamısın demiyor makinan afro

Sıfır alsan belkide servisten çıkmayacaktın. Hatta satardın. Ya hatun da böyleyse. 4 ayak ile 2 ayağın kaderleri benzeşiyorsa study Ne dersin albino
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:47

YaRiSimden yana şanslı çıktım ama hatunlardan yana aynı şansı bugune kadar yakalayamadım, zaten aksi olsa şimdi boyle bir geyik dönmuyor olurdu Razz
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:49

TT75 demiş ki:
YaRiSimden yana şanslı çıktım ama hatunlardan yana aynı şansı bugune kadar yakalayamadım, zaten aksi olsa şimdi boyle bir geyik dönmuyor olurdu Razz

İşte iyi tarafına bak, mesela şu an burda olmayacaktın. Sence evli olmaya değer mi Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı 917530
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:49

..

En son zeffirelli tarafından Çarş. 28 Ekim - 18:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:52

zeffirelli demiş ki:
TT75 demiş ki:

2.el bişi'ler=orheen'in tabiriyle "hatun" mu?

Malesef, TT dedi ama ben demem öyle şey Basketball
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:52

orheen. demiş ki:
TT75 demiş ki:

İşte iyi tarafına bak, mesela şu an burda olmayacaktın. Sence evli olmaya değer mi Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı 917530
herşeyin ayrı bir guzelliği var sanırım, ama ben evliliğinkini henuz göremedim Very Happy bekarlık mı hımmm harika Razz
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 20:53

orheen. demiş ki:
zeffirelli demiş ki:
TT75 demiş ki:

2.el bişi'ler=orheen'in tabiriyle "hatun" mu?

Malesef, TT dedi ama ben demem öyle şey Basketball
ben dedim ne olmuş Very Happy
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 21:00

TT Nişeciyim diyosun. Zaten Tesla da hiç evlenmemiş, adam çoluk çocukla hatun dırdırıyla uğraşsaydı 700 tane patenti biraz yavaş alırdı lol!
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 21:07

ben ne Tesla ne de Nietzsche olabilirim, benden bi halt olmaz Razz
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 21:13

TT75 demiş ki:
ben ne Tesla ne de Nietzsche olabilirim, benden bi halt olmaz Razz

TT benim uyumam gerek, uykusuz çok zor geçiyo gün Sleep İyi geceler

@ Zeff kayboldun sende, iyi geceler Sleep
TT75
General
General
TT75

MesajKonu: Geri: Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı   Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı Icon_minitimePtsi 27 Tem. - 21:14

ok orhan, tatlı ruyalar Smile

Çılgın Türkler, kendi kendine giden akıllı araç için düğmeye bastı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kia'dan kendi kendine durup kalkacak model
» sayfanın konuları: araç sorgulama, araç bilgileri sorgulama, araba sorgulama, oto sorgulama, araç bilgisi, araç vergisi, araç vergi borcu, mtv, araç plaka sorgulama, araç kasko değeri sorgulama, araç sorgulama, çalıntı araç sorgulama, plaka
» Kendi Lamborghini'sini Kendi Yaptı
» Güneş sisteminin en pahallı yakıtını da Türkler kullanıyormuş!
» Toyota Gaz Pedalına Bastı! Türkiye ve Dünya rekorlarını tek tek kırdı!