TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
yaris - eski kasa yaris Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
yaris - eski kasa yaris 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
yaris - eski kasa yaris Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
yaris - eski kasa yaris Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
yaris - eski kasa yaris 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
yaris - eski kasa yaris Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
yaris - eski kasa yaris 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
yaris - eski kasa yaris Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
yaris - eski kasa yaris Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
yaris - eski kasa yaris Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
yaris - eski kasa yaris Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
araba barcelona lastik yeni yakıt renault +2011 kaza +corolla triger auris test toyota çağırma renault% geri dergi corolla dizel karşılaştırma test% resimleri DUAL 2011 SELECT yaris

eski kasa yaris

5 posters
YazarMesaj
grejuva
Er
Er
grejuva

yaris - eski kasa yaris Empty
MesajKonu: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePaz 16 Ocak - 20:17

umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. birkaç aydır yaris almak istiyorum ve bu forumdam da oldukça faydalandım sağolun. ancak bir sorum olacak: acaba zaman geçtikçe yarislerin ikinci eli pahalanıyor mu? nasıl oluyor da bir sene öncesinin fiyatlarından daha fazlası isteniyor, şöyle bir bakıyorum da bulduğum yarislerin fiyatları geçmiş dönemde alanlarınkinden daha yüksek. örneğin iki tane 1.0 buldum 2004 model, ikisi de 15.000 istiyor. bu7 para gerçekten verilir mi? yaris iyi hoş araba ama ben de bir öğretmen olarak kıt kanaat bir araba sahibi olmak istiyorum. acaba kaçtır ortalama fiyatları şu anki pazarda?
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePaz 16 Ocak - 21:10

Grejuva foruma hosgeldin. Yarisciler sayesinde forum her gecen gün daha bilgilendirici ve faydali oluyor. 2004 1.0 temiz ise fiyati 15 bin olabilir yarislerin ikinci elleri diger araclara göre daha az deger yitiriyor. Sifiri degerlendikce de ikinci eli degerleniyor. 1.0 arac bir ögretmen icin yakit tüketimiyle oldukca uygun olacaktir.
https://yaris.yetkin-forum.com
grejuva
Er
Er
grejuva

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePaz 16 Ocak - 21:29

ancak gözlemlediğim kadarıyla sabitlenmeden ziyade yükselme var. bu arabayı çok istiyorum ancak dediğim gibi fiyatını anlayabilmiş değilim. acaba yakınlarda yakın zamanlarda eski kasa yaris alan var mı? bir de 1.0 olayını falan anlamadım da onu sormaya çekiniyorum daha Very Happy
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePtsi 17 Ocak - 8:05

oooo.. yaris - eski kasa yaris 917530

1.0 motor hacmi oluyor..bunun gibi 1.3'ü de var eski kasaların..

15 bin istiyorlarsa iyiymiş..şöyle bir baktım fiyatlara 16 civarlarında..

18'e kadar çıkıyor 2004 olanlar..

toyota'ların 2. elleri hep iyi olmuştur..yaris - eski kasa yaris 180924
grejuva
Er
Er
grejuva

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePtsi 17 Ocak - 12:08

hocam o zaman bunları da bilirsin Very Happy

1.0 motor
Motor Hacmi (cc)1300 cm3' e kadar
Motor Gücü (hp)100 beygire kadar

1.3 motor
Motor Hacmi (cc)1300 cm3' e kadar
Motor Gücü (hp)100 beygire kadar

aradaki fark nedir ki şimdi?
ya da neden 1.0 yerine 1.3 alınmalı? 1.0 çok mu kötü bir motor seçeneği? yokuşlarda bayılma muhabbeti oluyor daha çok doğru mu? sonuçta arabaya 4 kişi bineceğim gün de olur. yokuş derken ne kadar mesafeden bahsediliyor bir de?

boğdum sanırım Very Happy ama çok kafam karıştı burada bilenlerden öğrenmek en iyidir diye düşündüm Wink
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePtsi 17 Ocak - 12:59

dostum 1.0 69 hp'dir..1.3 olan ise 87 hp..

1.0 motor tam şehir içi arabasıdır..1.3 de öyle ama 1.0 şehir içinde daha ekonomik olur..

1.3 daha kuvvetlidir..ben arabaya sık sık 4 kişi binerim dersen onu al zaten..

dik yokuşlarda 1.0 motor yeterince hızlı giremezsen bayılır haliyle..

çok yokuşlu bir yer değilse oturduğun yer 1.0 daha ekonomik olacaktır..

kolay gelsin..
grejuva
Er
Er
grejuva

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePtsi 17 Ocak - 18:13

hp tam olarak ne oluyor hocam?

arabaya çoğunlukla tek bineceğim bekarım zaten, Fasalı'yım yılda bir ay köye git gel yapacağım 10 sefer olur olmaz onu da yapar herhalde:)

bayılmaktan kasıt kalma gidememe değil herhalde di mi?
kir-pi
Albay
Albay
kir-pi

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePtsi 17 Ocak - 18:57

Hp (beygir gücü)bir güç birimidir, 70 kg bir ağırlılı 1 sn de 1 m yükseğe taşıma gücü 1 Hp olarak adlandırılır (yanlışım varsa nasıl olsa Orhan düzeltir Very Happy ) motorların belirli bir devirde ürettiği gücü göstermek için kullanılır ve verilen güç genellikle son devirlerdir yani bir motor sadece son devrinde (kırmzı çizgi ile gösterilir) bu gücü üretebilir daha düşük devirlerde daha az güç üretir, ancak bir aracın gücüne etki eden bir başka faktörde tork dur buna da çevirme gücü diyebiliriz yani aynı beygir gücünde ama torku daha yüksek olan daha fazla güç üretir bunlar karışık kavramlardır ama Hp ve tork ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir, 1.0 yaris eski kasa 15.000 rahat eder, tabiki 1.3 e göre güçsüz olsada yalnızyaşayan bir insanın veya 2 kişilik bir ailenin işini rahat rahat görür, kullanmasını bilirsen şehirlerarası yolarda bile çok sıkıntı çıkaran bir araç değildir, daha büyük bir aracım da olmasına rağmen birkaç kez şehirler arası yolculuk etmişliğim var yaris 1,0 ile tahminimden oldıkça iyiydi diyebilirim, en büyük sıkıntı uzun rampalarda olur onuda rampaya normalden biraz hızlı girerek rahatça halledebiliyorsun
http://www.filmstop.com
grejuva
Er
Er
grejuva

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePtsi 17 Ocak - 20:02

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-yaris-piril-piril-1-0-yaris-37295854/detay?

sizce nasıldır?bir de bu arabanın aldığımda bakımı ne kadar masraf tutar ortalama?
nabolant
Çavuş
Çavuş
nabolant

MesajKonu: Geri: eski kasa yaris   yaris - eski kasa yaris Icon_minitimePaz 23 Ocak - 14:23

Lastikleri iyiyse, Yağını ve bujilerini değiştirirsiniz sadece, servise gitmez dışarıda yaptırırsanız:
10w-40 sentetik yağ:50 tl
hava filtresi:15 tl
yag filtresi: 5-10 tl di galiba
buji 4 adet: 20-30 tl
+ işçilik : yaklaşık 20tl diyelim =100 tl gibi bir masraf yaparsınız

eski kasa yaris
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eski kasa yaris in 2. el karnesi
» Yaris ön fren balatası (Eski kasa) 75 tl
» eski kasa yaris en son hangi yılda çıktı?
» 2007 - 2010 Model Yeni Kasa 2. el Dizel Yaris İlanları
» 2. El Yeni Kasa Benzinli Yaris 1.0 ve 1.3 ilanları