TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
auris test lastik +2011 resimleri barcelona renault% yeni kaza test% dizel renault geri dergi karşılaştırma corolla +corolla araba yakıt yaris DUAL çağırma SELECT toyota triger 2011

Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!

+4
sezgin
guardiola
ymnky
Haberci
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Haberci
General
General
Haberci

Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Empty
MesajKonu: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 8:32

Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 238125509

Türk markasına sahip bir otomobil üretilmesi fikrini ilk kez Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün 8 Aralık 2010’da İstanbul’da düzenlenen AutomotivİST toplantısında dile getirdi. Bunun başarılı bir yılı geride bırakmış otomotiv sektörü temsilcilerini hazır bir arada bulmuşken, motivasyonu artırmak için yapılmış konuşma olmadığı çok kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Toplantısı’nda (YİK) bu kez Bakan Ergün gibi profesyonellere değil, onların patronlarına ‘artık yerli otomobilimizi üretelim’ çağrısında bulundu ki, bunu bir temenni gibi yorumlamak mümkün değildi. Konu doğal olarak tüm taraflarca tartışılmaya başlandı. Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, yerli marka ve otomobil konusunu Otomotiv Sanayi Derneği’nin (OSD) tartışması gerektiğini söyledi.

RAPOR SEÇİMDEN ÖNCE HAZIR

Bunun üzerine harekete geçen Türk otomotiv üreticilerinin çatı örgütü konumundaki OSD, yerli otomobil üretiminin ‘olup olmayacağı, olursa nasıl olacağı’ konusunda kapsamlı bir rapor hazırlamak üzere düğmeye bastı. Ford Otosan’dan Tofaş’a, Oyak Renault’dan Toyota’ya kadar Türkiye’nin dev otomotiv şirketlerinin üye olduğu OSD, bu çalışmalar çerçevesinde bir komite kuracak. Raporu hazırlama görevi de bu komitenin olacak. Tüm üyelerin görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanacak raporun yazdan önce tamamlanması hedefleniyor. Rapor önce Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’e, daha sonra da Başbakan Erdoğan’a sunulacak.

OSD ‘neden olmaz değil nasıl olur raporu yazsın’

Kanal 24’te Hakan Çelik’in hazırlayıp sunduğu ‘Hafta Sonu Moderatörü’ programında konuya ilişkin soruları cevaplayan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, OSD’nin çalışmaya başlamasını olumlu olarak değerlendirirken, hazırlanacak raporun ‘Neden olmazı anlatmak yerine nasıl olur’a cevap bulmaya çalışması gerektiğini söyledi. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de 100 bin civarında araç üreten Toyota ve Hyundai’nin bu sayıyı 250 bine çıkarmayı planladıklarını, yeni markaların yatırım, mevcut markaların ise yeni segmentlerde üretim yapma çalışmaları olduğunu söyleyen Ergün, şöyle konuştu: “Türkiye’de bazı markalardaki yerlilik ürünü yüzde 80’lere varıyor. Yani Türkiye otomobil yapabiliyor. A-Z’ye otomobili yapabilecek gücü sahibiz. Birisinin çıkıp yeni bir marka ve tasarım yaratıp iç ve dış pazara açma cesaretini göstermesi gerekiyor. Ben eminim ki yerli bir otomobil bu pazardan yüzde 20 pay alır.”

ELEKTRİKLİ VERGİSİNDE SON AŞAMAYA GELDİK

Ergün, bugün toplanacak olan EKK’da elektrkili araçların vergilendirilmesi konusunun tamamlanacağını ifade ederek, “Maliye Bakanlığı epey bir zamandır çalışıyor, belki son şekli yarın (bugün) verilebilir. Elektrikli otomobili ilk biz alacağız diye söz verdik, onun için yazdan önce bu işi tamamen bitirmiş olacağız” diye konuştu.

‘BAŞBAKANIN İLGİSİ SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ!’

OSD Başkanı Kudret Önen “Türkiye için bu tür konuların konuşulmasının vakti gelmişti. Yerli otomobil konusunda Başbakan’ın söyledikleri ülkemizin en önemli sektörünün gelişmesi ve büyümesi için çok önemli bir mesaj” dedi. Talebi bütün detaylarıyla ele alacaklarını dile getiren Önen, “Global pazarlama çok önemli. Hedef gelişmiş pazarlar olmalı. Tüm üyeler öneriler sunacaklar, oturup konuşacağız. Bu madde Strateji Belgesi’nde de var. Bu vesileyle biraz daha erken ele alacağız. Maddelerden birini öne çekmiş olduk.” dedi.

BU İŞİ YAPANIN HEYKELİ DİKİLİR

Türkiye’de üretilen Çin ve Hindistan’da üretilenlere göre daha iyi olduğunu ifade eden Bakan Ergün, Türk ürünlerine dış pazarlarda ilgi olduğunu bir Türk markasının Avrupa’daki yurttaşlarımıza ve yakın komşularımıza rahatlıkla satılabileceğini söyledi. Ergün, “Toplum bu işi yapanın heykelini diker. Tam zamanı, bu fırsatı kaçırmayalım.” dedi.
ymnky
Çavuş
Çavuş
ymnky

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 10:27

Halk tarafından seçilen bir padişah varmış bunu da öğrendik bu başlıkta.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 16:00

hangi halk..?

kömürle, buzdolabıyla oyunu satan halktan mı bahsediyosunuz..
ymnky
Çavuş
Çavuş
ymnky

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 16:59

guardiola demiş ki:
hangi halk..?

kömürle, buzdolabıyla oyunu satan halktan mı bahsediyosunuz..

Evet evet, sizin lügatınızda o şekilde geçen halktan bahsediyorum, hani sizin cenahın kanaat önderlerinden birinin "ulan öküz anadolulu" diye seslendiği milletten söz ediyorum.

Yalnız o halk, kendisini oyunu satan diye aşağılayan kıymeti kendinden menkulleri her bağımsız seçimde sandığa gömecek kadar akıllıdır da at gözlüğü takanlar bunun pek bilincinde değildir.

İktidardan hoşlanmam, hep muhalif bakarım, ancak salt subjektif açıdan bakmak acizliktir, objektif olmayı az da başarmak gerekir ki komik duruma düşülmesin, olaylar anlaşılabilsin.

Bugün padişah nitelendirmesi yapmak, sadece abesle iştigaldir. O kadar.

sezgin
Er
Er
sezgin

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 18:19

ARKADAŞLAR, BİR YARİS SEVER OLARAK YUKARIDAKİ BAŞLIĞIN VE KONUNUN BU FORMA UYGUN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. SİYASİ KONULARA YER VERİLMEMESİ GEREKİR. BUNLAR BENİM GÖRÜŞÜM.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 19:01

@ ymnky

vallahi son zamanlarda bir de sizin gibiler türedi..

''ben de muhalifim, sevmiyorum ama yanlarındayım'' diyenler..demeseler de lafı oraya getirenler..

bizim cenahın kanaat önderleri, onlar da kimse artık bilmiyorum; hiç yoktan o anadolu

insanlarına ''ananı da al git'' demiyor..küfür eder, söver gibi konuşmuyor kimse..

biz sizin için varız deyip sırtına bindikçe binmiyor..

o AKILLI halk sandıkta beni değil kendini gömüyor..

benzini 4 liraya almak, kıymaya 30 lira vermek hoşlarına gidiyor belli ki..

belli ki sizin de..

ha bir de padişah demiyelim, doğru..ecdadımıza saygısızlık oluyor..

''diktatör'' daha doğru olacak..

@ sezgin

haklısınız ama insan dayanamıyor yine..

bu insanlar(hükümet), o kadar güzel göz boyuyorlar ki insan dayanamıyor..

ama o göz boyama çalışmaları bazen de ellerinde patlıyor..tıpkı tt arena'da

50 bin kişinin onları yuhalaması gibi..

neyse..nasıl olsa bu AKILLI HALK sandıkta bizi yine gömer..

biz de cahil insanlar olarak kaderimize boyun eğeriz.. Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 236562
ymnky
Çavuş
Çavuş
ymnky

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 20:55

guardiola demiş ki:
@ ymnky

vallahi son zamanlarda bir de sizin gibiler türedi..

''ben de muhalifim, sevmiyorum ama yanlarındayım'' diyenler..demeseler de lafı oraya getirenler..

bizim cenahın kanaat önderleri, onlar da kimse artık bilmiyorum; hiç yoktan o anadolu

insanlarına ''ananı da al git'' demiyor..küfür eder, söver gibi konuşmuyor kimse..

biz sizin için varız deyip sırtına bindikçe binmiyor..

o AKILLI halk sandıkta beni değil kendini gömüyor..

benzini 4 liraya almak, kıymaya 30 lira vermek hoşlarına gidiyor belli ki..

belli ki sizin de..

ha bir de padişah demiyelim, doğru..ecdadımıza saygısızlık oluyor..

''diktatör'' daha doğru olacak..

@ sezgin

haklısınız ama insan dayanamıyor yine..

bu insanlar(hükümet), o kadar güzel göz boyuyorlar ki insan dayanamıyor..

ama o göz boyama çalışmaları bazen de ellerinde patlıyor..tıpkı tt arena'da

50 bin kişinin onları yuhalaması gibi..

neyse..nasıl olsa bu AKILLI HALK sandıkta bizi yine gömer..

biz de cahil insanlar olarak kaderimize boyun eğeriz.. Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 236562

Sanırım dil bilgisindeki noksanlığınız okuma konusunda da var.

Ben kimsenin yanındayım demedim bu bir, ancak demagoji cenahınızın usta olduğu bir alan olduğundan bunun üzerinde fazla durmuyorum.

Gelelim demagoji ile bağlantılı olan diğer konuya şu ananı da al git meselesine. Sizin mesleğinizi bilmem ancak ben gazeteciyim, o görüntülerin ham halini sizlere izletmek isterim, montajla alınmış bir parça ile hükümetlerin devrildiği dönem çoktan geride bırakıldığı için, sürekli küfrettiğiniz adam girdiği hiçbir seçimi kaybetmedi, o devir geçti ancak anlamamakta ısrar ediyorsunuz, geri kalıyorsunuz, insan buna üzülüyor.

Benzini 4 liraya kıymayı 30 liraya almak kimsenin hoşuna gitmez de size şunu sormak isterim, koskoca bir ülkenin ekonomisi şu iki kriterle mi yorumlanır Allah aşkına? Bu kadar mı sığ olur bir bakış açısı? Ben şimdi düşünce sistematiği bu noktada kalmış birine, AKP'nin iktidarda olmasını sağlayan ekonomi-politik faktörleri sıralamaya kalksam neye yarar ki?

Protesto bir haktır TT Arena'daki yuhalamayı son derece demokratik buluyorum, saygı gösteriyorum ama bakın siz aynı saygıyı bu ülkenin halkının demokratik yollarla oyunu kullanan seçmenine göstermiyor, ona satılmış diyorsunuz. Onlara analarını da satan diye sövüyor, aptal salak diye hakaret ediyorsunuz. Bkz: Oktay Ekşi, Müjdat Gezen, siz vb... Bir de ecdadımıza saygısızlık oluyor diyorsunuz ya sanki o ecdadın devamı değil o küfür ettikleriniz, çok ironik ve gene acıklı bir durum bu söylediğiniz.

Bu arada bir konuyu daha düzelteyim, 50 bin kişi kimseyi yuhalamadı, Galatasaray Kulübü ve en büyük Galatasaray taraftar oluşumunun açıklamalarına bir bakın isterseniz.

Herhangi bir siyasi partinin taraftarı olmak ayıp değildir, ancak çok net diyorum, biraz gerçekleri anlayın diye, hiçbir siyasi partinin taraftarı değilim, ben ve varsa şayet benim gibi türüyenlerin tek derdi, yalan yanlış bilgilerden biraz uzaklaşmanızı ve şu ülkede doğru dürüst bir muhalafet ortamnın oluşmasını sağlamak...

Bu arada bu güzel Yaris forumunda polemik falan gibi bir niyetim asla yok, ancak sanırım o yola doğru gidecek konu, yalnız ben uzatmayacağım sizi de kırmak istemem burda, sadece bir konu hakkındaki fikrimi dile getirdim, hepsi bu.

Selamlar.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 21:10

siz mi benim dil bilgimi ölçüyosunuz..ne o, kompozisyon sınavında mıyım??

kaç aldık hocam?? Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 180924 hakaret etmeye çalışırken bari kıvırtmamanızı öneririm..

yani tutup, verdiğim bir örnekten nasıl bu tarz yargılar çıkardınız pes..yani sizin algılayabilmeniz

için zamdan başı dönen her kalemi yazmam mı gerekiyor..?

hangi ekonomik-politik faktörlerden söz ediyorsunuz siz yaa..masallara inanmaktan,

masal anlatmayı güzel becerir olmuşsunuz..

siz şimdi benim sol görüşlü olduğumu düşünerek bunları yazıp durdunuz..

beni sağ-sol ilgilendirmez arkadaşım..beni alım gücüm ilglendirir..beni ferah seviyem, yaşam

standardım ilgilendirir..bunların hangisi iyileşti 8 yılda..?? sen bana hikaye anlatma da bunun

cevabını ver..senin o dahiyane düşünce sistematiğinden faydalanmak isteriz..

anlat bilelim..

ha çok merak ettiysen diş hekimiyim ben bu arada..

o senin süper ekonomiyi yaratanların ezmeye çalışıp durduğu sağlıkçılardanız yani..

ben de bişey merak ettim..

bu kadar polyanna olabilmek nasıl bir duygu??
ymnky
Çavuş
Çavuş
ymnky

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 21:26

Verdiğiniz yanıttan anladığım şu ki, sığ bile olmayan bir düşünce sistematiğiniz var, dolayısıyla lafı uzatmak, sizin için cümle yazmak buraya kusura bakmayın ama şu siyasi konuda değmeyecek.

Dolayısıyla bu araba forumunda sizinle polemik yapmayacağım.

Haziran'da da aynı başarıyı sürdürün, hadi susturun herkesi iktidar olun, ben de alkışlayayım. lol!

guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 6 Şub. - 21:32

sizin derinliğiniz ülkeyi yeteri kadar ''derin''lere götürüyor zaten..

aziz nesin haziran'da da haklı çıkacak..

iyi geceler..tatlı rüyalar..
seralto
Çavuş
Çavuş
seralto

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeÇarş. 9 Şub. - 12:34

Arkadaşlar selamlar,

Bence her şeyi konuşmalıyız burada, sonuçta tartışma ortamı. Ancak sadece bir ilave bilgi eklemek istiyorum. GS-Ajax maçında VIP tribününde idim, o gün orada stadın %80'i yuhaladı, ve kimse de organizasyona, koordinasyona ihtiyaç duymadı. Stadın açılışında RTE'nin miting görüntüleri gösterilirse olacak budur. Sonrasında GS kulübünün açıklamaları ve başkanın tavırları tam bir yüz karasıdır. Ben bir süredir GS'yi tutmuyorum, o gün hem gurur duydum hem de sonrasındaki olaylardan ötürü utandım.

Aziz Nesin'in Ne Dersin Azizim isimli bir oyunu var. Tam bir şaheser, herkes izlemeli ve mütefekkirin ne kadar da haklı olduğunu anlamalı bence.

Saygılar
sezgin
Er
Er
sezgin

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePerş. 10 Şub. - 21:41

Arkadaşlar bu konu başlığının değişmesine sevindim. "Yarisimi yiyesim geliyor." başlığının da tekrar gözden geçirilmesini dilerim. Saygılar.
acaccian
Çavuş
Çavuş
acaccian

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 7:35

sezgin demiş ki:
Arkadaşlar bu konu başlığının değişmesine sevindim. "Yarisimi yiyesim geliyor." başlığının da tekrar gözden geçirilmesini dilerim. Saygılar.

Dostlar ''güzel bakan güzel görür güzel gören güzel düşünür'' her insan hayatındaki bir çok şeyle sağlam bağ kurar. bu kimi için sevgilisi olur kimi için çocuğu olur kimi için de arabası olur kimi de bunların bazılarıyla beraber kurar ya da bunlar gibi bir çok etmenlerle...

'Yarisimi yiyesim geliyor' başlığı arabamla kurduğum bağ sonucu içimden gelen bir cümlenin forma yansıması olmuştur. Eğer siz hayata güzel bakmazsanız bu başlıktan seviyesiz bir çok anlam çıkarabilirsiniz.

Ancak ne var ki subjektif bakış açısına göre rahatsız olunan bir konu hakkında yorum yapmak saygısızlığın da ötesine geçer. Dolayısıyla Bu başlığın değiştirilme talebi kişisel hak ve düşüncelere SAYGISIZLIK tan başka bir şey değildir.
Bu yorumu yazan dostun, yukarıda yaptığım nacizane açıklamadan sonra bu konu hakkında tekrar düşünmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.
fat_old_sun
Er
Er
fat_old_sun

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 8:21

keşke yerli arabamız olsa. yatırım yap, kapasite arttır, bu modeli burda üret diye onun bunun peşinde dolanmasak keşke. bence çok zor bu işler. mühendis değilim, araba üretimi için ne gibi ar-ge çalışmaları lazım pek bilgim yok. bence üretimimizde zor olan kısım, bilgi ve beceri değil. hindistan veya iran arabaları çokmu kaliteli sanki. iran arabaları motoru dışardan alıyor yamulmuyorsam. en başta bizim ülkemizde motor u dışardan filan alır diyecemde. bence yerli araba üretmemizde en büyük engel ülkemizin iç dinamikleri. şunu kastettim. isim vermiyeyim ama; ülkemizde ağır sanayi olarak çoğunluğu yerli kaç firma kaldı. ülkemin en zenginleri tüm şirketleri satıp faizciliğe dönmeye başlamış. elimizde devlet bankaları hariç kaç tane yerli banka kalmış. şimdi burda çok da bilgili olmadığım konularda kimseyi suçlamak istemem. işadamı hayrat olarak fabrika kurmaz. doğal hakkıdır, para kazanacağı yöne yönelmek.
sadece ülkenin gidişatını kendi açımdan iyi görmüyorum, bir yerde sorun var, ama tam olarak nerde, ben bilmiyorum.
umarım ben yanılıyorumdur da; 70 sene önce ürettiğimiz uçakları tekrar üretebiliriz. 50 sene önce ürettiğimiz arabayı yapmayı tekrar başarabiliriz.
seralto
Çavuş
Çavuş
seralto

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 10:05

Ya arkadaşlar, RTE'nin o günkü TÜSİAD konuşmasını canlı izlerken TV'de direkt o an aklıma şu basit soru geldi: Öncülük etmesi istenen Koç, Türkiye'de Ford üretiyor, dağıtıyor her şeyi yapıyor. Bu adamların yabancı ortakları müsaade eder mi sizce Türkiye'de Ford'a rakip milli araba üretilmesine? Sizce çok saf bir soru mu, ben direkt bunu düşündüm.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 10:27

seralto demiş ki:
Ya arkadaşlar, RTE'nin o günkü TÜSİAD konuşmasını canlı izlerken TV'de direkt o an aklıma şu basit soru geldi: Öncülük etmesi istenen Koç, Türkiye'de Ford üretiyor, dağıtıyor her şeyi yapıyor. Bu adamların yabancı ortakları müsaade eder mi sizce Türkiye'de Ford'a rakip milli araba üretilmesine? Sizce çok saf bir soru mu, ben direkt bunu düşündüm.

ya zaten böyle birşeye kalkışılacaksa bunu sıfırdan yapmak hiç de akıl karı olmayacak..

var olan bir markayı almak, onu üretmek daha gerçekçi olur sanki..

sezgin
Er
Er
sezgin

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 15:54

acaccian demiş ki:
sezgin demiş ki:

Dostlar ''güzel bakan güzel görür güzel gören güzel düşünür'' her insan hayatındaki bir çok şeyle sağlam bağ kurar. bu kimi için sevgilisi olur kimi için çocuğu olur kimi için de arabası olur kimi de bunların bazılarıyla beraber kurar ya da bunlar gibi bir çok etmenlerle...

'Yarisimi yiyesim geliyor' başlığı arabamla kurduğum bağ sonucu içimden gelen bir cümlenin forma yansıması olmuştur. Eğer siz hayata güzel bakmazsanız bu başlıktan seviyesiz bir çok anlam çıkarabilirsiniz.

Ancak ne var ki subjektif bakış açısına göre rahatsız olunan bir konu hakkında yorum yapmak saygısızlığın da ötesine geçer. Dolayısıyla Bu başlığın değiştirilme talebi kişisel hak ve düşüncelere SAYGISIZLIK tan başka bir şey değildir.
Bu yorumu yazan dostun, yukarıda yaptığım nacizane açıklamadan sonra bu konu hakkında tekrar düşünmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.

Burada sizin kişisel hak ve düşüncelerinize saygısızlık yapmak gibi bir niyetim yok, zaten böyle bir hakkım da asla olamaz. Ben bu konudaki görüşümü belirttim. Değiştirilen başlıkla ilgili olarak da, o başlığı açan arkadaşımıza "saygısızlık" mı oldu? Ben kesinlikle saygısızlık olarak görmüyorum. Yarisi ve yaris formunu seviyorum , takip ediyorum. Kimseyi kırmak, üzmek haddime değil. Bu dileği "SAYGISIZLIK" olarak görmenizin doğru olmadığını belirtiyorum. Saygılar.

acaccian
Çavuş
Çavuş
acaccian

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 16:40

sezgin demiş ki:
acaccian demiş ki:
sezgin demiş ki:

Burada sizin kişisel hak ve düşüncelerinize saygısızlık yapmak gibi bir niyetim yok, zaten böyle bir hakkım da asla olamaz. Ben bu konudaki görüşümü belirttim. Değiştirilen başlıkla ilgili olarak da, o başlığı açan arkadaşımıza "saygısızlık" mı oldu? Ben kesinlikle saygısızlık olarak görmüyorum. Yarisi ve yaris formunu seviyorum , takip ediyorum. Kimseyi kırmak, üzmek haddime değil. Bu dileği "SAYGISIZLIK" olarak görmenizin doğru olmadığını belirtiyorum. Saygılar.

Değişen konu başlığını eğer konuyu açan arkadaşımız değiştirdiyse elbetteki kendine karşı saygısızlık olarak atfedilmez ancak kendisinden habersiz yetkili biri değiştirdiyse işte bu saygısızlık ve düşünce özgürlüğünü de ihlal demektir.
Bugün bizi yönetenler hakkında bir çok şey deniliyor ama kimse dediğini geri almıyor.. denilir mi? Ahlak kuralları dahilinde tabiki eleştiri yapılır gerekiyorsa yazılır, çizilir, kısaca ne gerekiyorsa denilir. Padişah benzetmesinde belki ince bir alay sözkonusuydu ama değiştirilmemesi konunun, yorumların ve konuyu açan kişinin konuyla ilgili düşüncesinin anlaşılması açısından daha ahlaki olurdu. Tabi kendi değiştirdiyse bu söylediklerimin dışında bir durumdur buna saygı duyulur.

Ancak siz NEDENİNİ BELİRTMEDEN, bi konu hakkında ''bu başlığın gözden geçirilmesi dilerim'' derseniz eğer, ben size sorayım bu saygısızlık olmaz mı? Yarisi ya da bu forumu sevmeniz böyle bir yorum yapmanız için yeterli mi?

Yorumunuz açıkçası beni üzmedi ya da kırmadı, şahsi bakışım bir konu hakkında tepki vermek için negatif bir duygu yaşmaya gerek olmadığıdır ancak tepkisiz kalamazdım.Çünkü bu düşünce tavrınızın, kişinin yargısız infazından farkı yoktur ki bu da en acı insani hak ve düşünce suçudur.
sezgin
Er
Er
sezgin

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 17:46

acaccian demiş ki:
sezgin demiş ki:
acaccian demiş ki:
sezgin demiş ki:

Değişen konu başlığını eğer konuyu açan arkadaşımız değiştirdiyse elbetteki kendine karşı saygısızlık olarak atfedilmez ancak kendisinden habersiz yetkili biri değiştirdiyse işte bu saygısızlık ve düşünce özgürlüğünü de ihlal demektir.
Bugün bizi yönetenler hakkında bir çok şey deniliyor ama kimse dediğini geri almıyor.. denilir mi? Ahlak kuralları dahilinde tabiki eleştiri yapılır gerekiyorsa yazılır, çizilir, kısaca ne gerekiyorsa denilir. Padişah benzetmesinde belki ince bir alay sözkonusuydu ama değiştirilmemesi konunun, yorumların ve konuyu açan kişinin konuyla ilgili düşüncesinin anlaşılması açısından daha ahlaki olurdu. Tabi kendi değiştirdiyse bu söylediklerimin dışında bir durumdur buna saygı duyulur.

Ancak siz NEDENİNİ BELİRTMEDEN, bi konu hakkında ''bu başlığın gözden geçirilmesi dilerim'' derseniz eğer, ben size sorayım bu saygısızlık olmaz mı? Yarisi ya da bu forumu sevmeniz böyle bir yorum yapmanız için yeterli mi?

Yorumunuz açıkçası beni üzmedi ya da kırmadı, şahsi bakışım bir konu hakkında tepki vermek için negatif bir duygu yaşmaya gerek olmadığıdır ancak tepkisiz kalamazdım.Çünkü bu düşünce tavrınızın, kişinin yargısız infazından farkı yoktur ki bu da en acı insani hak ve düşünce suçudur.

Bu konuyla ilgili yorumu bu formu okuyan ve takip eden dostlarımıza bırakıyorum. Çünkü sizin cümlenizle "Bu düşünce tavrı, kişinin yargısız infazından farkı yoktur ki bu da en acı insani hak ve düşünce suçudur."
acaccian
Çavuş
Çavuş
acaccian

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeCuma 11 Şub. - 20:09

aaaa... hocam naptın ya ne güzel ağzımızın tadıyla fikir alış verişinde bulunuyorduk( hoş tarafınızdan pek bi fikir verişi göremedim şimdiye kadar) nerden çıktı şimdi 'Kararı yüce Türk milletine bırakıyorum' tavırları...

O kadar mesaj yazdınız teşekkür ederim ancak hiç birinde başlığın düzeltilmesi isteğinizin nereden çıktığını belirtmediniz???

Belli ki kendi kendinize sizin bakış açınıza ters bir takım çıkarımlarda bulundunuz -benim fark edemediğim- ama bu çıkarım ya da çıkarımlarınızı paylaşmadınız.
Konu başlığını açan kişiye başlıkla ilgili endişelerinizi belirtmek yerine, uzaktan uzağa etken olmayı bir tarafa bırakıp edilgen bir yapıyla forum geneline öneride bulundunuz. Şİmdi de herşeyi bir tarafa bırakıp forum sakinlerinin de bu anlamlandıramadığım konuya dahil olmasını istiyorsunuz.

Kısaca, açık yazmak gerekirse;

Her insanın kendine göre bir bakış ve düşünce yapısı olduğuna inandığım için Konu başlığı ile ilgili endişelernizin oluşabilme durumunu anlayabiliyorum ama nedenini ya da nedenlerini algılayamadığım için talebinizi ve talebinizin doğal karşılanması isteğini ne yazık ki anlayamıyorum.
Bu sebeple konuyu daha fazla uzatmaya gerek olmadığını düşünüyor ve yukarıda bahsettiğim anlayamadığım neden ya da nedenleri belirtmenizi istirham ediyorum.

Yalnız yanlış anlamayın bu yazdığım yorumlardan size karşı herhangi negatiflik çıkarmayın. Hatta aynı şeye baktığımız halde benim göremediğim fakat sizin gördüğünüz bir şeyi farkettirmenizle bana da bu fikir alış-verişinde sizden beklediğim veriş kısmını tamamlayarak zat-ı halime bir şeyler kazandırmış olacaksınız.
ymnky
Çavuş
Çavuş
ymnky

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. - 8:09

Bir başlık isminin değiştirilmesi talebi de bir haktır ve saygısızlık değildir, başlık isminin aynı şekilde kalması gerektiğini savunmak da bir haktır, bu da saygısızlık değildir.

Saygısızlık çok ağır bir ithamdır. Bir de bu düşünce tavrının, kişinin yargısız infazından farkı yoktur ki bu da en acı insani hak ve düşünce suçudur gibi bir cümleyi, bir forumda bir başlığın değiştirilmesi hususunda kullanmak ağırdan da öte bir suçlamadır ve bence abestir.

acaccian gözlemlediğim kadarıyla art niyetli olmayan bir kişisin, ancak çok ağır geldi söylemlerin, ben de senin gibi fikrimi söylemeden edemedim. Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 14763
acaccian
Çavuş
Çavuş
acaccian

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. - 9:26

ymnky demiş ki:
Bir başlık isminin değiştirilmesi talebi de bir haktır ve saygısızlık değildir, başlık isminin aynı şekilde kalması gerektiğini savunmak da bir haktır, bu da saygısızlık değildir.

Saygısızlık çok ağır bir ithamdır. Bir de bu düşünce tavrının, kişinin yargısız infazından farkı yoktur ki bu da en acı insani hak ve düşünce suçudur gibi bir cümleyi, bir forumda bir başlığın değiştirilmesi hususunda kullanmak ağırdan da öte bir suçlamadır ve bence abestir.

acaccian gözlemlediğim kadarıyla art niyetli olmayan bir kişisin, ancak çok ağır geldi söylemlerin, ben de senin gibi fikrimi söylemeden edemedim. Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 14763

YMNKY yorumun için teşekkür ederim. ama yukarıdaki cümlem meşhur habercilerin bir konu ile ilgili yapılan röpotajlarda belli yerleri kesip belli yerleri alıp sonra konunun gidişatını şekillendirmelerine benzer olmuş. Esasen yazılan yorumlar bir bütün teşkil eder, yorumun tamamına bakıp karar vermek gerekir.

Rahatsız olunan her konunun bir nedeni ve açıklaması vardır. Son yazdığım yorumda zaten belirttim talebin anlaşılabilir olunduğunu ama niçin talep edildiği anlatılmadığı için saygısızlık olarak nitelendirdim.
Kimse kusura bakmasın bir konuyla ilgili nedenini belirtmeden rahatsız olmak ve karşıdakine bunun düzeltilmesi gerektiğini belirtmek kendi varlığının tek doğru zannedilmesi, karşıdaki kişinin varlığının önemsenmemesidir. Bu da belirttiğim gibi insani hak ve düşünce ihlalidir.
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimeC.tesi 12 Şub. - 22:07

Arkadaşlar başlığı arkadaşım koymuştu benim ricam üzerine foruma ara ara böyle haber ekler. Başlığı ben değiştirdim tartışma yarattığı için arkadaşın da bilgisi dahilinde tabiki.

Ara ara eskiden de siyasi konulara girerdik tartışmalar olurdu ama tartışma o gün sonlanırdı bu seferki biraz uzadı Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 1440

Siyaset hayatın bir gerçeği ve her insanın farklı fikirleri var. Doğal olarak ta tartışma çıkıyor. Tartışma da bence kötü birşey değil, karşılıklı fikirler yarıştırılıyor. Yeterki tartışma saplantılı halde yapılmasın yoksa insan ister istemez normalde olmayacağı kadar sertleşebiliyor. sigara

İyi forumlar arkadaşlar Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 36943
https://yaris.yetkin-forum.com
ymnky
Çavuş
Çavuş
ymnky

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 13 Şub. - 10:04

orheen. demiş ki:
Arkadaşlar başlığı arkadaşım koymuştu benim ricam üzerine foruma ara ara böyle haber ekler. Başlığı ben değiştirdim tartışma yarattığı için arkadaşın da bilgisi dahilinde tabiki.

Ara ara eskiden de siyasi konulara girerdik tartışmalar olurdu ama tartışma o gün sonlanırdı bu seferki biraz uzadı Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 1440

Siyaset hayatın bir gerçeği ve her insanın farklı fikirleri var. Doğal olarak ta tartışma çıkıyor. Tartışma da bence kötü birşey değil, karşılıklı fikirler yarıştırılıyor. Yeterki tartışma saplantılı halde yapılmasın yoksa insan ister istemez normalde olmayacağı kadar sertleşebiliyor. sigara

İyi forumlar arkadaşlar Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! 36943

Eline sağlık orheen, oldukça güzel bir açıklama olmuş, katılıyorum tamamen.

orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!   Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun! Icon_minitimePaz 13 Şub. - 10:59

Hükümet ile ilgili düşüncelerim şöyle:

Üslup: Sn. Başbakanımızın halka hitabet ederkenki aşırı rahat tavırları ve sokak ağzıyla konuşmasını mevkisine yakıştıramıyorum. Tamam halktan birisindir anlarım ama belde başkanından da biraz farkın olsun. Açık sözlülüğünü beğeniyorum o ayrı.

Ekonomi: Enflasyon oranları malesef gerçeği yansıtmıyor ve enflasyon oranına göre zam veren patronların işine geliyor. Devlet olarak ekonomik göstergeler iyiye gidiyor olabilir evet fabrikatörler eskisinden daha çok kazanıyor ancak bu alt kesim için geçerli değil.

Ergenekon: Ergenekonun varlığını eski başbakanlar da biliyorlardı ancak hiçbiri üzerine gitmeye cesaret edemedi belkide şartlar uygun değildi, kısaca ergenekonun tasfiyesini doğru buluyorum.

Din: 2. sefer seçildiğinde kıyafet vb. gibi dini simgeler konusunda diretti, doğal olarak ta cumhuriyet savcısı görevini yaptı sonrasında da halka en büyük zulüm yapıldı. Halk resmen bölündü. Halkı birliştirmesi gereken bir başbakanın halka böyle bir bedel ödetmeye hakkı yoktu.

Açılım: Buda yine hangi pencereden bakarsan değişen bir konu. Açılım diye birşey yoktur aslında. 2 seçeneğin vardır. 1. ya sev ya terk et dersin ve bu duruşunu tam sergilersin. 2. si katalunya haklarını verirsin. Bunun arasında kalan kendi dilinde tv, dil, kültür hakları uzun vadede yeterli olmaz. Çünkü tanınmışsın ve fazlasını da hakediyorsun.

Hükümetin çalışkanlığını beğeniyorum, ah keşke birde şeffaf olabilse dokunulmazlıkları 2002 de söz verdiği gibi kaldırsa. İnsan haklarının gerekliliğinden olan ulaşım ve iletişim haklarına saygı gösterebilse.

%50 ilk otomobil alım vergisi + yıllık motor hacim vergisi + %65 ulaşım vergisi = insafsızlık.

En acısı da şu. Bu paralar ile yol yapılıyor köprü yapılıyor doğru, halkın parasıyla yapılıyor. Bu yapıları kimsenin kendine propaganda malzemesi yapmaması gerek. Çünkü parayı halk veriyor onu yapmak için de maaş alıyorsun. Dokunulmazlık bonusun da kullanılmaya hazır. O zaman yap bi zahmet ve bunu seçim propagandası yapma.

Arkadaşlar katılmadığınız yanlar olabilir tartışırız okeydir
https://yaris.yetkin-forum.com

Artik bizimde yerli otomobilimiz olsun!
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Uçan otomobilimiz de hazır :)
» 100 km yi 3 tl ye giden arabanız olsun istermisiniz
» Toyota Artık Dünya Lideri
» Bayram öncesi hız limitleri arttırıldı. Artık 110 standart hız!
» Benzinliklerde artık " abi üç kilovat bölü saatlik elektrik şarj etsene " demeye alışın :)