TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
kaza yaris test% triger karşılaştırma SELECT +corolla auris barcelona corolla çağırma DUAL lastik +2011 yeni toyota yakıt dergi 2011 renault araba test geri resimleri renault% dizel

Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!

+2
talkers
orheen.
6 posters
YazarMesaj
orheen.
General
General
orheen.

Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Empty
MesajKonu: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePerş. 28 Ocak - 22:36

Toyota'da yaşanan geri çağırma krizi büyüyor.

Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 280120101234175742916_2

Son
iki ayda 8 milyon aracını çağıran şirket şimdi de Avrupa'da geri
çağırmalara başlayacak. Japon otomobil üreticisi Toyota, ABD’de gaz
pedalında sorun bulunan 1,9 milyon aracını daha geri çağırıyor.

Şirketin
internet sitesinde yer alan bilgiye göre, araçların gaz pedalı
mekanizmasının aşındığı, bazı durumlarda takıldığı için geri çağrılma
kararı alındığı ifade edildi.

Geri çağrılan araçların 2009-2010 yılı Corolla, Venza, Matrix ve Pontiac Vibe ve 2008-2010 yılı Highlander olduğu belirtildi.

Şirket, Avrupa’da da teknik
sorunlar nedeniyle araçlarının geri çağrılacağını açıkladı.Şirket
sözcüsü Paul Nolasco, yaptığı açıklamada, hangi modelin ya da kaç adet
aracın geri çağrılacağını bilmediklerini söyledi.

4 AYDA ABD’DE YAKLAŞIK 8 MİLYON ARAÇ GERİ ÇAĞRILDI

Toyota geçen hafta, ABD’de gaz pedalında sorun bulunan 2,3 milyon aracı geri çağırmıştı.

Şirketin
sözcüsü Brian Lyons, şirketin bu sorunla ilgili henüz çözüm bulmasa da
geliştirmeye çalıştığını belirtmişti. Lyons, Toyota’nın söz konusu
modellerinin diğer ülkelerde çağrılıp çağrılmayacağına ilişkin bilgi
vermemişti.

Geçen sonbaharda da Toyota, ABD’deki 4,2
milyon aracını uygun olmayan zemin döşemesinin gaz pedalının
sıkışmasına, bunun da aracın hızının artmasına ve aracın durmasının
zorlaşmasına neden olduğu gerekçesiyle geri çağırmıştı.

Şirket geçen yıl Ağustos ayında da Çin’de, elektrikli cam anahtarlarındaki arıza nedeniyle 690 bin aracı geri çağırmıştı.

Dünyanın en büyük otomotiv şirketi Toyota, böylece son 4 ayda ABD’de yaklaşık 8 milyon aracını geri çağırmış oldu.

HİSSELER TEPETAKLAK

Yaşanan
kriz Toyota hisselerinin son dönemdeki en kötü performansını
göstermesine neden oluyor. Toyota'nın bugünkü yüzde 3.9'luk düşüşü ile
birlikte 21 Ocak'tan bu yana değer kaybı yüzde 15'e ulaştı.

FITCH, TOYOTA’YI “NEGATİF İZLEME”YE ALDI

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Japon otomobil üreticisi Toyota’nın durumunu “negatif izleme’ye aldı.

Fransız
La Tribune gazetesinde yer alan habere göre, ABD’de son dört ayda
teknik problemler nedeniyle 8 milyon aracını geri çağıran ve 8 modelin
üretimini durduran Toyota’ya uzun vadeli kredi notunu düşürebileceği
uyarısında bulundu.

Bugünkü kapanışında yüzde 1,58
oranında değer kazanan Tokyo Borsası’nda Toyota’nın hisselerinin yüzde
3,91 oranında değer kaybetmesini de dikkate alan Fitch, “A “ olan
şirketin uzun vadeli kredi notunu “negatif izleme”ye aldı.

Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/Toyota_krizi_Avrupaya_sicradi/284127/44/Otomobil
https://yaris.yetkin-forum.com
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePerş. 28 Ocak - 22:38

Arkadaşlar yarislerinizde geri çağırılabileceğini düşündüğünüz bir problem varmı? Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 861928
talkers
Yüzbaşı
Yüzbaşı
talkers

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeCuma 29 Ocak - 7:05

orheen bu emniyet kemerinden dolayı çağırmışlardı bazı yarisleri bizimkilerini çağırmadılar değilmi ?
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeCuma 29 Ocak - 8:40

hayir talkers. Beni hicbirsey icin cagirmadilar ve sikayetim de yok. En ufak bir problemde toyotanin aracina sahip cikmasi bence toyotanin buyuklugunu gösterir. Örnegin peugeot ayni davranisi sergileyemez cunku kronik arizalarini yapmaya kalkarsa iflas eder gider. Seninle cikarim her yola Smile
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePtsi 1 Şub. - 18:33

son yapılan kalibrasyondan sonra vites geçişleri berbat oldu..

mmt üzmeye başladı bizi.. Sad
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePtsi 1 Şub. - 18:52

Sarsıntı mı yapıyor? Guardiola Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 861928
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePtsi 1 Şub. - 20:24

sarsıntı yapıyor..gaza geç tepki veriyor ve araba bağırıyor..

bağırmasına rağmen de hızlanmıyor..sonradan hızlanıyor..

yetkili servisin ustalığı..ne diyim..soğuttular beni arabamdan iyice.. tokmak
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePtsi 1 Şub. - 22:28

Tekrar bir kalibrasyona soksan? Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_scratch
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 2 Şub. - 16:40

bugün baktırmış eşim..ve sonuç..

debriyaj balatası bitmek üzereymiş.. Sad

fatura; 980 tl..pale
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 2 Şub. - 17:24

hayda o ne yaw :S
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 2 Şub. - 17:33

yaaa.. Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 237760
serotoninlover
Çavuş
Çavuş

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePerş. 4 Şub. - 15:07

Bende de aynı sorun var guardiola, terra m/m, gaza geç tepki veriyor Es moduna geçsem bile, ve geç hızlanıyor. Bazen de çok bağırıyor ve bende de özellikle rölantide ve kalkarken çok sarsıntı yapıyor. Ben de mi yiyorum debriyaj balatalarını yavaş yavaş?
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePerş. 4 Şub. - 17:24

bakalim toyota nasil bir cözum bulacak.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePerş. 4 Şub. - 17:48

serotoninlover demiş ki:
Bende de aynı sorun var guardiola, terra m/m, gaza geç tepki veriyor Es moduna geçsem bile, ve geç hızlanıyor. Bazen de çok bağırıyor ve bende de özellikle rölantide ve kalkarken çok sarsıntı yapıyor. Ben de mi yiyorum debriyaj balatalarını yavaş yavaş?

belirtiler aynı.. Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_sad

kaç bin'de bu arada sizin araba??
serotoninlover
Çavuş
Çavuş

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeCuma 5 Şub. - 9:10

guardiola demiş ki:
serotoninlover demiş ki:

1100 km daha. yarın 1000 bakıma gidiyorum toyota ortaköye. bakalım ne diyecekler.
lokosit
Çavuş
Çavuş

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimePtsi 8 Şub. - 23:03

Guardiola güvenme servise, başka servislerede baktır.
980tl yuh be nedir bu yaaa
Aracın garantisi yoksa baskı balatayı ebay dan bulmaya çalışılabilir
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 9 Şub. - 16:39

baktırıcam.. Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_sad

ama sonucun farklı olacağını pek sanmıyorum..dışarıda da yaptıramam ki bunu şimdi..

fren balatası gibi değil.. Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 77335
nabolant
Çavuş
Çavuş
nabolant

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 9 Şub. - 17:01

dışarda yaptırabilirsin bildigim kadarıyla orjinal debriyaj balataları valeo kullanıyor toyota yarislerde . piyasayı araştır bulunur bu fiyatın max. 4 de 1 ine alınabilir.ben doblonunkini 160 tl ye almıştım valeo dan opar alsaydım 180 tl idi (baskı balata ve bilyası takım) peki fabrikada taktıkları orjinali ne çıktı dersiniz aldıgım valeo nun aynısı
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 9 Şub. - 18:55

serotoninlover demiş ki:
guardiola demiş ki:
serotoninlover demiş ki:

1100 km daha. yarın 1000 bakıma gidiyorum toyota ortaköye. bakalım ne diyecekler.

Serotoninlover sonuç ne oldu Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_question
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeSalı 9 Şub. - 20:39

nabolant demiş ki:
dışarda yaptırabilirsin bildigim kadarıyla orjinal debriyaj balataları valeo kullanıyor toyota yarislerde . piyasayı araştır bulunur bu fiyatın max. 4 de 1 ine alınabilir.ben doblonunkini 160 tl ye almıştım valeo dan opar alsaydım 180 tl idi (baskı balata ve bilyası takım) peki fabrikada taktıkları orjinali ne çıktı dersiniz aldıgım valeo nun aynısı

araba manuel olsa sorun değil ama multimode.. Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 606836
serotoninlover
Çavuş
Çavuş

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeÇarş. 10 Şub. - 15:35

orheen. demiş ki:
serotoninlover demiş ki:
guardiola demiş ki:
serotoninlover demiş ki:

Daha 20-30 km kullandım, sarsıntılar ve bağırma azaldı. ama uzun vadede yine bozulacak mı görecez. bu arada 100 km lik tüketim değerini nasıl resetliyoruz biliyor musunuz?
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!   Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! Icon_minitimeÇarş. 10 Şub. - 16:52

serotoninlover demiş ki:
orheen. demiş ki:
serotoninlover demiş ki:
guardiola demiş ki:
serotoninlover demiş ki:

Daha 20-30 km kullandım, sarsıntılar ve bağırma azaldı. ama uzun vadede yine bozulacak mı görecez. bu arada 100 km lik tüketim değerini nasıl resetliyoruz biliyor musunuz?

100 km / litre değerini gösterirken sağdaki yol bilgisayarı tuşuna uzun bas o kendini resetler. Benzin aldığınızda da otomatik olarak resetleniyor. Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı! 184472

Toyota krizi Avrupa'ya sıçradı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Avrupaya Sıçrayan Toyota Krizi Türkiyeyi Etkiler Mi?
» Fren sorunu Ford'a sıçradı
» Müşterisi Toyota'ya güveniyor!
» Toyota'dan ücretsiz check up
» TOYOTA