TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
libra'nın mm izlenimleri? 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
libra'nın mm izlenimleri? Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
libra'nın mm izlenimleri? 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
libra'nın mm izlenimleri? 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
libra'nın mm izlenimleri? Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
libra'nın mm izlenimleri? Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
dergi renault barcelona lastik SELECT yakıt +2011 triger araba yeni yaris test karşılaştırma renault% auris çağırma 2011 test% DUAL toyota dizel kaza geri +corolla resimleri corolla

libra'nın mm izlenimleri?

4 posters
YazarMesaj
muhammed eren
Çavuş
Çavuş
muhammed eren

libra'nın mm izlenimleri? Empty
MesajKonu: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePaz 6 Mart - 22:14

libra, senin adına konu açmış gibi oldum, ama acilen yardıma ihtiyacım var. bir arkadaşım mm yaris almak istiyor, izlenimlerini paylaşırsan sevinirim. 6 ileri mm deneyimlerini paylaşmak isteyenler da yardımcı olabilirlerse sevinirim.
libra
Er
Er
libra

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePaz 6 Mart - 23:47

Anlıyorum, ben de çok kararsızdım hatta almadan araçtan soğumuştum.. Ama alınca, kullanınca anlatılanların şehir efsanesi olduğuna kanaat getirdim.

Yaris benim ilk aracım. Daha önce hiç otomatik araç kullanmadım o yüzden alışmada herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ama M/M yarisi sevmeyenlerin daha önce tam otomatik kullanıp M/M'a alışamayanlar olduğunu gördüm. Aracın vitesi 2 kullanıma uygun bir şekilde. Düz kullanım modunda debriyajsız düz vites mantığı var. Debriyajsız olarak vitesi kullanıyorsun, vites küçültüp, büyütüyorsun. İstersen de otomatik modda normal şekilde kullanıp, vites değiştirmeye herhangi bir müdahalede bulunmuyorsun. Ben hiç düz vites şeklinde kullanmadım, gerek duymadım kendi açımdan. Tam otomatikten farkı, aracın dik bir rampada tam durmuş ise, kalkarken geri kayması. Aslında rampada tam durmak yerine araca çok hafif gaz vererek aracı kavrama noktasında tutup kaydırmayabilirsin, ancak bu balataları ısıtıp vitesten ikaz sesi duymana sebep olur ve sıkıntı yaşanır. (Aracı kullanmayı bilmeyen bazıları sürekli bu ikaz sesini duyduğunu söyleyip araca suç buluyor, ama kendinde kullanım hatası olduğunu hiç düşünmüyor.) Zaten bi süre sonra ayak alışkanlığı ile kayma sorunu ortadan kalkıyor, ki ben ilk zamanlar çok dik yokuşlarda çift ayak kullanmayı da denemiştim. Çok sıkıntı olacaksa el frenini çekersin ama inanın abartılacak boyutta değil. Bir de direksiyonda yer alan vites kolları var. Otomatikte kullanırken araç rampada çok bayılırsa vitesi ordan 1 saniyede küçültüyosun. Tabi sen değiştirmezsen 5 sn sonra araç kendi de küçültüyor vitesi, ama motoru rahatlatmak için bazen gerek duyulabiliyor. Dur-kalk trafiğinde durma sürem biraz uzunsa, boşa alıp bekliyorum debriyajı yormamak adına. Hatta bazı arkadaşlarım araç boştayken aracın motorunu durdurduğumu zannetti çünkü boştayken motordan hiç ses duymuyorsun. Bir de otomotiv sektöründen biri bana M/M viteste herhangi bir sorun yaşandığında sorunun birkaç parça değişimiyle düzelebileceğini, tam otomatikte ise komple şanzımanın değişeceğini söylemişti. O yüzden M/M iyi demişti. M/M'ın otomatiğe göre çok daha ekonomik olması da cabası... 6 ilerinin özellikle uzun yolda çok daha ekonomik olduğu bir gerçek. Daha önce otomatik deneyimim olmadı ama vites geçişlerinin de oldukça yumuşak olduğunu düşünüyorum.

Yaris çok pratik bir araç her açıdan. Tek sıkıntısı herkesin söylediği gibi bagajı. Ama çok eşya olursa da arkadaki koltukların yatması ile inanılmaz bi hacim yaratıyor.

Ben çok memnunum.. 1000 km'ye gelmek üzereyim, anlatılan şehir efsanelerinden hiçbirini yaşamadım. Bahsettiğiniz M/M alacak olan kişi tam otomatikten geçiyorsa, yukarıda yazdığım kayma olayını dert edebilir sadece, ama o da büyütülecek bişey değil. Düz viteste dik bir yokuşta nasıl hafif bir kayma oluyorsa M/M da aynı şekilde. Bu da zamanla en aza indirilmesi mümkün bir durum. Ben anlattığım kayma durumlarını bizzat yaşamak ve aracı tanımak için çok dik yokuşlarda dur-kalk yaparak çalıştım. Yani gün içinde kaç kez dik yokuşta durulacağı da meçhul bi durum bence.

Umarım iyi ifade edebilmişimdir. Sevgiler..

muhammed eren
Çavuş
Çavuş
muhammed eren

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePtsi 7 Mart - 10:02

Çok teşekkürler...
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePtsi 7 Mart - 10:36

vallahi bravo..alkışlıyorum.. alkis

çok güzel analiz..

darısı diğer bayan sürücülerimizin başına diyorum.. libra'nın mm izlenimleri? 180924
libra
Er
Er
libra

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePtsi 7 Mart - 23:05

Hem rica ederim, hem teşekkür ederim Smile

Kazasız, belasız sürüşler diliyorum..
orheen.
General
General
orheen.

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeSalı 8 Mart - 18:03

Libra gercekten süper bi analiz bence bu konu sabit konu olmali mm alacak kisiler bilgilendirilmeli.
https://yaris.yetkin-forum.com
muhammed eren
Çavuş
Çavuş
muhammed eren

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimeSalı 8 Mart - 22:13

orheen. demiş ki:
Libra gercekten süper bi analiz bence bu konu sabit konu olmali mm alacak kisiler bilgilendirilmeli.
kesinlikle libra'nın mm izlenimleri? 457255
libra
Er
Er
libra

MesajKonu: Geri: libra'nın mm izlenimleri?   libra'nın mm izlenimleri? Icon_minitimePerş. 10 Mart - 23:02

Adamın biri minareden düşmüş, insanlar başına toplanmış ve hemen doktor aramaya başlamışlar. Düşen adam demiş ki; "Bana doktor değil, minareden düşen birini getirin."

Ben de M/M kullanımını sorduğum zamanlar bazı insanlar bağıra çağıra anlattı bana bişeyleri. Oysa biraz çok yazıp, net ifadeler kullanırsak yanlış yönlendirmelerin önüne geçmiş oluruz. Ben yazdığım cümlelerdeki her kelimeyi özenle seçtim doğru anlatmak için.
Sonuçta para verip araç alıyosun. Aynı değerde onlarca araç varken Yaris'i tercih ediyosan neden tercih ettiğini de bilmen lazım. Sonradan pişmanlık kötü olur. Ben pişman olmadım.

Çok tşk ederim, sevgiler, yarisle mutlu günler..

libra'nın mm izlenimleri?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Renault Megane HB 1.5 dCi Sürüş İzlenimleri
» İkinci el passat sürüş izlenimleri