TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
resimleri test% araba corolla +2011 DUAL yeni çağırma SELECT kaza renault dergi karşılaştırma +corolla 2011 toyota triger test yaris geri yakıt barcelona auris renault% dizel lastik

Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”

3 posters
YazarMesaj
guardiola
General
General
guardiola

Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Empty
MesajKonu: Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”   Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. - 11:00

NTV-MSNBC 18 Şubat 2009 Çarşamba

Michelin ve Valeo, elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobiller için alternatif sürüş kontrol teknolojileri üretme kararı aldılar.

Günümüzde elektrik ile çalışan otomobil üretimi sayesinde, otomobillerde kullanılan parçaların büyüklükleri, teker sayısı, otomobilin büyüklüğü gibi hemen hemen tüm hatları yeniden gözden geçiriliyor. Michelin ve Valeo, bu yeniden yapılandırma konusunda ilk meyvelerini verdiler.

İki şirket elektrik ve şarj edilebilir otomobiller için e-wheel (e-teker) başta olmak üzere içine girdikleri işbirliği motor ve pil soğutma yönetimi, iklim kontrolü, aydınlatma, enerji yönetimi teknolojileri geliştirme kararı aldılar.

Birlikteliğin ilk ürünü olan e-wheel, gücünü elektrik enerjisinden alan bir Aktif Tekerlek Teknolojisi olarak adlandırılıyor. Teknoloji, her jantın içine iki elektrik yerleştiriyor. Bu iki elektrikle çalışan tekerlekten biri hareketi sağlayan gücü tekere yöneltirken, diğeri de süspansiyonu sağlıyor.

Bu şekilde şanzıman, şaft ve geleneksel süspansiyon ihtiyacını ortadan kaldıran tasarım, daha önce Venturi Volage konsept otomobilinde denenmiş ve başarıya ulaşmıştı. Michelin ve Valeo, teknolojinin seri üretime geçirilebileceğini ifade ediyor.

Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” 300574fq7
kir-pi
Albay
Albay
kir-pi

MesajKonu: Geri: Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”   Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. - 11:37

haberde bir eksiklik var ama tam anlayamadım, acaba süspansiyondan elektrik üretimi mi yapıyor, yoksa niye süspansiyon elektrikli olsun ki?
http://www.filmstop.com
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”   Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. - 20:36

orhan'dan bu konu hakkında yorum bekliyorum.. Shocked Question
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”   Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. - 20:40

guardiola demiş ki:
orhan'dan bu konu hakkında yorum bekliyorum.. Shocked Question

Haber sanki eksik gibi geldi banada olayı tam kavrayamadım bu sebepten yorumdan kaçındım. Başka nette bilgi varsa eklermisin. Derinlemesine inceleyelim Basketball
https://yaris.yetkin-forum.com
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”   Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. - 20:54

hocam birebir alıntı yaptım..ahan da link;

http://www.ntvmsnbc.com/news/475838.asp
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”   Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker” Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. - 21:01

"her jantın içine iki elektrik yerleştiriyor" nasıl bir çeviridir yaw, birsürü yere baktım hepsi aynı şeyi yazmış. iki elektrik nasıl yerşeştirilebilir ilginç. Haberin ingilizcesine bakıcam sigara
https://yaris.yetkin-forum.com

Şanzıman ve Şafta Ihtiyaç Duymayan “e-teker”
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» cvt şanzıman