TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeC.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 1144131_620x410

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimePaz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Toyota-yaris-2012-model-elektrikli-araba-564x272-300x144

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 750x400xyeni-toyota-yaris-2014-3.jpg.pagespeed.ic.4Voe51m58E

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 10_ayda_400_toyota_calisani_sendikali_oldu13801947920_h1078758

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Toyota_turkiyenin_ocak_ayi_ihracatinda_artis13923844060_h1127811

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeC.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Toyota_2_milyon_aracini_geri_cagirdi13922601220_h1127122

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
triger karşılaştırma çağırma barcelona +2011 toyota corolla geri renault yeni resimleri 2011 dergi dizel SELECT kaza test test% araba yakıt yaris renault% DUAL +corolla auris lastik

Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)

+2
caş
orheen
6 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
orheen
General
General
orheen

auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Empty
MesajKonu: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimePaz 15 Şub. - 19:53

2007 yılı Temmuz ayında Afyonkarahisar Toyota Hisar Plaza'dan Auris 1.4 d-4d dizel Elegance model 0 aracı satın aldım. Aracın yakıt deposu dolu iken sürekli içeride rahatsız edici boyutta çalkantı sesi duyulmakta idi. Ayrıca aracın ön takımlarında kasisli yollarda 10 yıllık araçlarda bile gelmeyecek şekilde sesler geliyordu. Bunu servise ilettiğimizde araçtan gelen çalkantı sesinin bütün Auris'lerde standart olduğu ve bunun bir sıkıntı oluşturmayacağı söylendi. Ön takımdan gelen seslerin ise normal olduğu, diğer araçlarla teste çıktığımızda da aynı sesleri duyabileceğimiz söylendi.

Ben Toyota'dan seslerin nerden geldiğini değil neden geldiğini öğrenmek istedim. Fabrikayı aradım. Şikayetlerimi bildirdim. Ancak bu şikayetlerim değerlendirilerek bana geri dönüleceği bildirildi. Yaklaşık 15 gün sonra ilimizdeki servis Hisar Otomotiv beni arayarak yine aynı açıklamaları yaptı. Fabrikadan gelen mühendisle de beni görüştüreceklerini belirttiler. Son görüştüğümüzde de (1,5 ay sonra) servise fabrikadan gelen mühendisin işten ayrıldığı, bu nedenle yeni mühendis alınana kadar beklemem gerektiği belirtildi.

Toyota markasının kalitesine güvenerek aldığım ancak 45.200 YTL'lik fiyatın karşılığında bunu karşılayacak bir kalitenin olmadığını gördüğümde hayal kırıklığına uğradım. Mağduriyetimin giderilmesi için herhangi bir şey yapılmamasını da firmanın büyüklüğüne yakışmayacak bir davranış olarak algılıyorum.

Fabrikada görüştüğüm yetkiliye bu araçların çoğunda problem olabileceğini belirttiğimde kesinlikle böyle bir şeyin olmayacağı söylendi. Ben de onlara 2. el otomobil piyasasına girip bakın, 2 ay önce çıkmış bir aracın neden 500 kilometre bile yapmadan 2. ele düştüğünü araştırın dedim. 80 model araçlarda bile bu bahsettiğim benzin deposundan gelen lıkırtı sesleri normal algılanmazken Toyota bu sesi Auris'e akustik verelim diye koymuş olamaz herhalde.

Bu şahsımın kullandığı ilk 0 araç değil. Onlarca model araba kullandım, hatta Toyota Yaris kullandım ama hiçbirisinde bu tür komik problemlerle karşılaşmadım. Eğer şikayetlerim düzeltilmezse Toyota'ya aracımı hibe etmeyi düşünüyorum. Çünkü ruh sağlığımı daha çok bozmak istemiyorum. %
Kaynak: Şikayet Var
https://yaris.yetkin-forum.com
caş
Yüzbaşı
Yüzbaşı
caş

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimePtsi 16 Şub. - 17:46

DH'deki Auris sahibi arkadaşların yorumlarını düzenli olarak takip ediyorum. Auris kullanıcılarının çoğu araçlarından memnun. İlinç geldi bana. scratch

Hatırladığım ve DH'den takip edebildiğim kadarıyla yakıt deposundaki o rahatsız edici çalkantı sesi yeni kasa Corolla'da oluyor. auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 489876
auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 1440
ErKn
Çavuş
Çavuş
ErKn

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimePtsi 16 Şub. - 18:40

Auris için 45.200 YTL'lik fiyat biraz fazla değil mi? scratch ben mpv sınıfı bi araç alsam o kadar para vermem Very Happy D segmenti bir araç olan Avensis alırım auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 434875
caş
Yüzbaşı
Yüzbaşı
caş

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimePtsi 16 Şub. - 18:45

Şu anki fiyatı: 1.4 D-4D Elegant 42,400 TL

http://www.toyotasa.com.tr/turkey-local/fiyatlistesi2.aspx

Fiyatı bana da fazla geldi.
ErKn
Çavuş
Çavuş
ErKn

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimePtsi 16 Şub. - 18:51

caş demiş ki:
Şu anki fiyatı: 1.4 D-4D Elegant 42,400 TL

http://www.toyotasa.com.tr/turkey-local/fiyatlistesi2.aspx

Fiyatı bana da fazla geldi.

kesinlikle Çoşkun hocam auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 457255 Very Happy
levent--
Er
Er

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 19:19

ErKn demiş ki:
Auris için 45.200 YTL'lik fiyat biraz fazla değil mi? scratch ben mpv sınıfı bi araç alsam o kadar para vermem Very Happy D segmenti bir araç olan Avensis alırım auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 434875
Auris mpv sınfı değildir. Compact hb dir. C sınıfı olarak geçmektedir.
ErKn
Çavuş
Çavuş
ErKn

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 19:23

levent-- demiş ki:
ErKn demiş ki:

affraid ben auris i mpv zannediyordum teşşekkür ederim auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 457255 auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 1440
bucegu60
Teğmen
Teğmen
bucegu60

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 19:30

corolla verso mpv dir.
levent--
Er
Er

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 19:37

ErKn demiş ki:
levent-- demiş ki:
ErKn demiş ki:

affraid ben auris i mpv zannediyordum teşşekkür ederim auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 457255 auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 1440
Önemli değil forumun amacı bu paylaşmak Wink
bucegu arkadaşımızın da dediği gibi corolla verso mpv sınfıdır.
Aurisin rakipleri golf,astra, mazda3 hb, bravo gibi araçlardır
caş
Yüzbaşı
Yüzbaşı
caş

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:06

Sevgili Levent, Auris'in rakipleri arasına i30'u da ekleyebilir miyiz. scratch Tipini beğenmiyen bir hayli kişi var. Hyundai'nin marka imajı da Türkiye'de pek iyi değil. Kullanmadım ancak gördüğüm ve forum sitelerinden takip edebildiğim kadarıyla i30 kullancıları arabalarından memnunlar. Benim de hoşuma giden C sınıfı bir HB.
levent--
Er
Er

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:09

Hocam tabii ki ekleriz ama açıkça şunu söylemeliyim Hyundai markası bu aracın en büyük dezavantajı.

Büyük bir önyargı var. Bu önyargı aslında biraz bende de var.

Bir arkadaşımın arkadaşı füme bir i30 aldı bende rica ettim bir inceledim aracı.
İçi güzel, değişik özellikler var bizim araçlarda olmayan belkide..
Ama bir soğukluk var.. Yani hani o taksi imajında gibi araba hala..
Belkide o armayı görünce psikolojik olarak ben öyle hissediyorum ama çevremde Hyundai aldım desem Toyota aldım dememden çok farklı etki yaratır emin olun..
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:13

Tokyo drift filminde bir konuşma var. Çocuk soruyor bana nasıl araba vereceksin? Diğeri cevap veriyor: Hyundai vermeyeceğiz heralde gibilerinden. Hyundai nin imajını bozan bu tarz vakalar var. What a Face
levent--
Er
Er

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:16

Fiatta bile hala biraz da olsa var bu imaj..
Marka karizması farklı bir şey insanların gözünde.. Açıkcası Hyundai de bu biraz eksik.
Belki yıllar sonra Hyundai de bunları aşar..

Bu arada Santa Fe gerçekten çok kaliteli araç bence. Hyundai o tarz araçlar üretmeye devam ederse kesinlikle imajını çok çok daha iyi yerlere taşıyacaktır.
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:16

orheen demiş ki:
Tokyo drift filminde bir konuşma var. Çocuk soruyor bana nasıl araba vereceksin? Diğeri cevap veriyor: Hyundai vermeyeceğiz heralde gibilerinden. Hyundai nin imajını bozan bu tarz vakalar var. What a Face

filmi çevirenler amerikan..oyuncular amerikalı ve japon..eee normal olarak güney koreli'ye b.k atcaklar.. geek

ama levent arkadaşımıza tamamen katılıyorum..yani hyundai ağzıyla kuş tutsa yine de

bende bi soğukluk olur arabaya karşı..hani derler ten uyuşmazlığı var..aynen öyle.. auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 847571 auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 917530
levent--
Er
Er

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:17

Benim tenim en iyi Ferrari ile uyuşuyor Very Happy
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:18

levent-- demiş ki:

auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 620533 auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 620533

abi ferrari ile uyuşmayan ten yok..
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:19

levent-- demiş ki:

lol! İnşallah bi gün alır resmini de buraya koyarsın. auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 917530
levent--
Er
Er

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:20

Konu açarım çok yakıyor şikayetçiyim diye Very Happy
Şehir içi 30-40 litre What a Face
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:21

levent-- demiş ki:
Konu açarım çok yakıyor şikayetçiyim diye Very Happy
Şehir içi 30-40 litre What a Face

lol! evet bende gelirim derim tüp taktır auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 620533
caş
Yüzbaşı
Yüzbaşı
caş

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:22

Hyundai'in imaj sorunu var ülkemizde, bu nedenle i30'un ikinci eli zayıf. Bence bu durum Fiat Bravo için de geçerli. Belki taa geçmişte TOFAŞ'ın kuş serisinden gelen bir sorun. Fiat markasına (ön yargılı olarak) ısınamadım.
bucegu60
Teğmen
Teğmen
bucegu60

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:24

Sana Hyundai verecek halimiz yok ya demişlerdi filmde.Elantra yı satmamdaki nedenlerden bir tanesiydi Laughing
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:26

caş demiş ki:
Hyundai'in imaj sorunu var ülkemizde, bu nedenle i30'un ikinci eli zayıf. Bence bu durum Fiat Bravo için de geçerli. Belki taa geçmişte TOFAŞ'ın kuş serisinden gelen bir sorun. Fiat markasına (ön yargılı olarak) ısınamadım.

evet abi aynen bende öyle ama mesela "fiat doblo" ismi şu an kalite olarak "fiat" ın önünde. Fiat bir isim ve amblem değişikliği ile güzel işlere imza atabilir. auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 457255
guardiola
General
General
guardiola

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:27

amblemi değiştirdiler ama pek işe yaramadı.. auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 847571 auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) 917530
orheen
General
General
orheen

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:27

bucegu60 demiş ki:
Sana Hyundai verecek halimiz yok ya demişlerdi filmde.Elantra yı satmamdaki nedenlerden bir tanesiydi Laughing

Cidden adam o lafı söyledi diye mi sattın) Bende o sahne için hyundai sahipleri adına üzülmüştüm kemrah
ErKn
Çavuş
Çavuş
ErKn

MesajKonu: Geri: Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)   auris - Auris kullanıcısının şikayetleri (2008) Icon_minitimeSalı 17 Şub. - 20:30

bucegu60 demiş ki:

Elantra gerçekten çok iğrenç bir arabaydı Şeytan2 iyikide satmışsınız Very Happy

Auris kullanıcısının şikayetleri (2008)
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Auris ses
» 280 hp'lik Auris
» Auris Makyaj ??
» Auris parasını hakediyor mu?
» Toyota Auris SR180